بلاگ

انواع واکسن های کرونا و اطلاعاتشان
انواع واکسن های کرونا و اطلاعاتشان
05 خرداد
انواع واکسن های کرونا و اطلاعاتشان
پروتئین و سلامت استخوان در بزرگسالان
پروتئین و سلامت استخوان  در بزرگسالان
29 اردیبهشت
در این مقاله آمده‌است: تحقیقات گذشته نشان داده است که افراد مسن ممکن است به پروتئین غذایی بیشتری نسبت به توصیه‌های رژیم غذایی ایالات متحده برای سلامت مطلوب استخوان نیاز داشته باشند. برای این مطالعه، آنها داده‌های یک گروه 2160 نفری از بزرگسالان سفیدپوست و سیاه‌پوست با میانگین سنی 73.5 سال را بررسی کردند که در جامعه خود زندگی می‌کردند. (نه در مرکز مراقبت یا هر موسسه دیگری) هر شرکت‌کننده اسکن تراکم مواد معدنی استخوان از چندین ناحیه از بدن خود را هم در آغاز مطالعه و هم چهار یا پنج سال بعد دریافت کرد. در طی این دوره پیگیری، گزارش‌های مربوط به هر گونه شکستگی استخوان به دلیل شکنندگی هر شش ماه جمع‌آوری می‌شد. محققان میزان پروتئین شرکت‌کنندگان را بر اساس یک پرسشنامه دقیق دفعات غذا ارزیابی کردند.
دیابت نوع 2 با افزایش خطر پارکینسون مرتبط است.
دیابت نوع 2 با افزایش خطر پارکینسون مرتبط است.
22 اردیبهشت
بیماری پارکینسون یک اختلال در سیستم عصبی است که بر حرکت تأثیر می‌گذارد و علائمی مانند لرزش، سفتی و حرکت آهسته ایجاد می‌کند که تمایل به بدتر شدن هرچه بیشتر بیمار دارد. این بیماری مانند دیابت نوع 2 ، به طور نامتناسبی روی بزرگسالان مسن تأثیر می‌گذارد، بنابراین منطقی است که بررسی کنید آیا داشتن یکی از این دو بیماری شما را در معرض خطر بیشتری برای دیگری قرار می‌دهد یا خیر؟ اما تاکنون، مطالعاتی که در مورد این موضوع انجام شده است، نتایج نامشخص یا متناقضی را به همراه داشته و تحقیقات زیادی در مورد ویژگی‌های بیولوژیکی انجام نشده است که می‌تواند توسط هر دو شرایط مشترک باشد - به طور بالقوه توضیح می‌دهد که چگونه، در صورت وجود، هر دو به هم متصل هستند.
اگر دیابتی هستید و روزه دار، حتما بخوانید
اگر دیابتی هستید و روزه دار، حتما بخوانید
08 اردیبهشت
اگر دیابتی هستید و روزه دار، حتما بخوانید به افراد دیابتی توصیه میشود حداقل یک ماه قبل از اقدام به روزه داری، با مشورت پزشک خود، ارزیابی جامعی از وضعیت سلامت خود داشته باشند و توصیه های خاص در مورد دارو و تنظیم رژیم غذایی دریافت نمایند. رعایت این توصیه ها برای ایجاد یک تجربه روزه داری ایمن و بی عارضه، ضروری است . در ادامه این مقاله قصد داریم تا توصیه های تغذیه ای ساده و کاربردی را برای وعده های غذایی ماه رمضان افراد دیابتی (غیر انسولینی) در اختیارتان بگذاریم .
میوه و سبزیجات: چه مقدار و چه نوع؟
میوه و سبزیجات: چه مقدار و چه نوع؟
28 فروردین
برای چندین نسل، مادران به بچه‌ها گفته‌اند که اگر می‌خواهند سالم و قوی رشد کنند، باید میوه‌ و سبزیجات بخورند. و البته که حق با آنهاست. یک دهه پیش، در دستورالعمل‌های رژیم غذایی برای آمریکاییان 2010 توصیه شده بود که میوه‌ها و سبزیجات باید نیمی از آنچه در بشقاب آنهاست را تشکیل دهد.
رژیم غذایی پرچرب با خطر دیابت ارتباط ندارد
رژیم غذایی پرچرب با خطر دیابت ارتباط ندارد
19 اسفند
تلاش برای درک همه توصیه های مربوط به چربی در رژیم غذایی ممکن است دشوار باشد، به ویژه هنگامی که دیابت دارید. از یک طرف، برخی از غذاهای چرب (به ویژه غذاهای سرخ شده) با پیامد‌های ضعیف سلامتی مرتبط هستند، از جمله خطر بالاتر انواع شدید بیماری‌های قلبی. اما ثابت شده است که همه نوع چربی در رژیم شما بد نیست، به ویژه مقادیر متوسط چربی‌های سالم از منابعی مانند آجیل، دانه‌ها و آووکادو. همچنین چربی‌های امگا 3 از ماهی و سایر منابع ممکن است در برابر دیابت نوع 1 اثر محافظتی داشته باشند.
نوشیدن قهوه مرتبط با خطر پایین نارسایی قلبی
نوشیدن قهوه مرتبط با خطر پایین نارسایی قلبی
13 اسفند
مصرف قهوه بخشی از زندگی روزمره میلیون‌ها نفر در ایالات متحده از جمله مبتلایان به دیابت است. اما واکنش افراد دیابتی در مورد قهوه، مانند بسیاری از غذاها و نوشیدنی‌های دیگر، یکسان نیست. برای برخی از افراد، کافئین موجود در قهوه می‌تواند منجر به افزایش قند خون شود، در حالی که به نظر می‌رسد در برخی دیگر چنین تأثیری ندارد.
نوع قند پاسخ به گرسنگی را تعیین می کند
نوع قند پاسخ به گرسنگی را تعیین می کند
05 اسفند
در برخی بحث ها در مورد آنچه افراد دیابتی باید یا نباید بخورند (قند از هر نوع) بد تلقی می شود، چیزی که میزان گلوکز خون شما را افزایش می دهد و احتمالاً پس از مدت کوتاهی شما را گرسنه می کند. دیدگاه تقریباً مخالف دیگری که برخی از افراد دیابتی می شنوند، این است که همه کربوهیدرات ها تقریباً یکسان هستند ، بنابراین نباید زیاد نگران باشید که کربوهیدرات شما از اشکال مختلف قند یا از نشاسته تامین می‌شود.
فعالیت بیماری آرتریت روماتوئید مرتبط با خطر دیابت
فعالیت بیماری آرتریت روماتوئید مرتبط با خطر دیابت
26 بهمن
به طور سنتی، دیابت نوع 1 و آرتریت روماتوئید به عنوان بیماری‌های خود‌‌ایمنی شناخته می شوند، یعنی شرایطی که سیستم ایمنی بدن شما به اشتباه به بافت سالم حمله می کند. در بیشتر موارد ما دلیلی برای وقوع حمله خود ایمنی نمی یابیم، اما روش هایی برای تجزیه و تحلیل و اندازه گیری آنچه اتفاق می افتد وجود دارد، از جمله آزمایش آنتی بادی ها یا پروتئین هایی که سیستم ایمنی بدن شما به عنوان بخشی از حمله علیه نوع خاصی از بیماری ایجاد می کند، یا آزمایش سلول یا بافت در بدن شما.
اولویت بررسی داروی بیماری دیابت، کلیه است
اولویت بررسی داروی بیماری دیابت، کلیه است
18 بهمن
بیماری مزمن کلیه (CKD) یکی از نگران کننده ترین عوارض احتمالی دیابت است، زیرا به طور قابل توجهی کیفیت زندگی افراد مبتلا به آن را تحت تأثیر قرار می دهد. برای سیستم مراقبت‌های بهداشتی در مراحل بعدی خود، که نیاز به درمان‌های منظم دیالیز یا پیوند کلیه دارد، بسیار گران است. و همانطور که اخیراً متذکر شدیم، در بسیاری از افراد مبتلا به دیابت، CKD پس از اولین تشخیص تقریباً سریع پیشرفت می‌کند.
back to top