بلاگ

رژیم غذایی پرچرب با خطر دیابت ارتباط ندارد
رژیم غذایی پرچرب با خطر دیابت ارتباط ندارد
19 اسفند
تلاش برای درک همه توصیه های مربوط به چربی در رژیم غذایی ممکن است دشوار باشد، به ویژه هنگامی که دیابت دارید. از یک طرف، برخی از غذاهای چرب (به ویژه غذاهای سرخ شده) با پیامد‌های ضعیف سلامتی مرتبط هستند، از جمله خطر بالاتر انواع شدید بیماری‌های قلبی. اما ثابت شده است که همه نوع چربی در رژیم شما بد نیست، به ویژه مقادیر متوسط چربی‌های سالم از منابعی مانند آجیل، دانه‌ها و آووکادو. همچنین چربی‌های امگا 3 از ماهی و سایر منابع ممکن است در برابر دیابت نوع 1 اثر محافظتی داشته باشند.
نوشیدن قهوه مرتبط با خطر پایین نارسایی قلبی
نوشیدن قهوه مرتبط با خطر پایین نارسایی قلبی
13 اسفند
مصرف قهوه بخشی از زندگی روزمره میلیون‌ها نفر در ایالات متحده از جمله مبتلایان به دیابت است. اما واكنش افراد دیابتی در مورد قهوه، مانند بسیاری از غذاها و نوشیدنی‌های دیگر، یکسان نیست. برای برخی از افراد، کافئین موجود در قهوه می‌تواند منجر به افزایش قند خون شود، در حالی که به نظر می‌رسد در برخی دیگر چنین تأثیری ندارد.
نوع قند پاسخ به گرسنگی را تعیین می کند
نوع قند پاسخ به گرسنگی را تعیین می کند
05 اسفند
در برخی بحث ها در مورد آنچه افراد دیابتی باید یا نباید بخورند (قند از هر نوع) بد تلقی می شود، چیزی که میزان گلوکز خون شما را افزایش می دهد و احتمالاً پس از مدت کوتاهی شما را گرسنه می کند. دیدگاه تقریباً مخالف دیگری که برخی از افراد دیابتی می شنوند، این است که همه کربوهیدرات ها تقریباً یکسان هستند ، بنابراین نباید زیاد نگران باشید که کربوهیدرات شما از اشکال مختلف قند یا از نشاسته تامین می‌شود.
فعالیت بیماری آرتریت روماتوئید مرتبط با خطر دیابت
فعالیت بیماری آرتریت روماتوئید مرتبط با خطر دیابت
26 بهمن
به طور سنتی، دیابت نوع 1 و آرتریت روماتوئید به عنوان بیماری‌های خود‌‌ایمنی شناخته می شوند، یعنی شرایطی که سیستم ایمنی بدن شما به اشتباه به بافت سالم حمله می کند. در بیشتر موارد ما دلیلی برای وقوع حمله خود ایمنی نمی یابیم، اما روش هایی برای تجزیه و تحلیل و اندازه گیری آنچه اتفاق می افتد وجود دارد، از جمله آزمایش آنتی بادی ها یا پروتئین هایی که سیستم ایمنی بدن شما به عنوان بخشی از حمله علیه نوع خاصی از بیماری ایجاد می کند، یا آزمایش سلول یا بافت در بدن شما.
اولویت بررسی داروی بیماری دیابت، کلیه است
اولویت بررسی داروی بیماری دیابت، کلیه است
18 بهمن
بیماری مزمن کلیه (CKD) یکی از نگران کننده ترین عوارض احتمالی دیابت است، زیرا به طور قابل توجهی کیفیت زندگی افراد مبتلا به آن را تحت تأثیر قرار می دهد. برای سیستم مراقبت‌های بهداشتی در مراحل بعدی خود، که نیاز به درمان‌های منظم دیالیز یا پیوند کلیه دارد، بسیار گران است. و همانطور که اخیراً متذکر شدیم، در بسیاری از افراد مبتلا به دیابت، CKD پس از اولین تشخیص تقریباً سریع پیشرفت می‌کند.
رژیم مدیترانه ای به عنوان بهترین رژیم غذایی 2021
رژیم مدیترانه ای به عنوان بهترین رژیم غذایی 2021
06 بهمن
شاید خیلی اوقات این سوال برای شما پیش بیاید که چی بخوریم؟ امروز ناهار یا شام چی بخوریم؟ امروزه داشتن یک برنامه غذایی صحیح برای خیلی‌ها، چالش و برای افراد دیابتی به مشکل تبدیل شده است. غالباً به آنها توصیه می شود كه غذاهای ناسالم را قطع كنند یا غذاهایی كه سطح گلوكز خون را افزایش می‌دهند یا منجر به بالا‌رفتن كلسترول یا تری گلیسیرید در خون می‌شوند را مصرف نکنند.
تاثیر فعالیت بدنی در کاهش قند خون
تاثیر فعالیت بدنی در کاهش قند خون
15 دی
بالا رفتن فعالیت های بدنی همچون کارهای خانه ، پیاده روی یا باغبانی، مصرف سوخت و ساز روزانه بدن را افزایش می دهد و به مدیریت وزن کمک می کند. افزایش فعالیت، حتی در دوره های کوتاه مدت (3-15 دقیقه) ، در کاهش و بهبود کنترل قند خون بعد از غذا موثر است. افزایش فعالیت بدنی باید به عنوان بخشی از برنامه روزانه ، یا حداقل به عنوان گام نخست برای افرادی که بی تحرک هستند و قادر به شرکت در تمرینات فشرده ورزشی نیستند ، پیشنهاد گردد.
درباره دستگاه تست قند خون ای بی چک چه می دانید؟
درباره دستگاه تست قند خون ای بی چک چه می دانید؟
19 مهر
دستگاه تست قند خون ای بی چک برای بیماران دیابتی که قصد کنترل قندخون خودشان را دارند و همچنین متخصصان که قصد اندازه گیری قند خون مویرگی را دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد و محصول کاملا کاربردی محسوب می‌شود. دستگاه قند خون ای بی چک بر اساس جریان الکتریکی عمل می کند. دقت این دستگاه توسط سازمان NIST مورد تایید قرار گرفته است.
همه چیز درباره آزمایش های قند خون
همه چیز درباره آزمایش های قند خون
26 شهریور
برای پاسخ به این که آیا سطح قند خون شما در محدوده سالم است یا خیر از آزمایش قند خون استفاده می شود. همچنین آزمایش قند خون جهت تشخیص و غربالگری دیابت و پیش دیابت و کنترل و نظارت بر درمان هایپرگلیسمی (قند خون بالا) یا هیپوگلیسمی (قند خون پایین) نیز انجام می شود. و برای بررسی میزان قند موجود در ادرار نیز آزمایش قند ادرار انجام می گیرد.
از چه دستگاه تست قند خونی استفاده نماییم؟
از چه دستگاه تست قند خونی استفاده نماییم؟
19 شهریور
با توجه به افزایش آمار دیابت در جهان، باید این بیماری را تحت کنترل قرار داد. افرادی که به دیابت مبتلا شده اند طی یک برنامه منظم قند خون را چک نمایند تا وضعیت جسمانی بهتری داشته باشند. با دستگاه تست قند خون می توان قند خون خود را مشخص کرد. ما می خواهیم در مورد چند مدل از دستگاه های قند خون که روش کار کردن با آنها آسان است را توضیح دهیم.
back to top