نوشته های بلاگ  "2020"  از "خرداد"

دیابت نوع 2 را بهتر بشناسید
دیابت نوع 2 را بهتر بشناسید
09 تیر
اطلاعات کافی درخصوص دیابت معمولا در نحوه پذیرش و درمان آن بسیار تاثیر گذار است. به همین جهت تجربه افرادی که مبتلا به دیابت نوع 2 هستند می تواند بسیار متفاوت باشد. بعضی از افراد اطلاعات کافی در مورد دیابت نوع 2 دارند و برخی افراد پس از تشخیص دیابت صرفا با رعایت دستورالعمل مصرف داروها سعی در کنترل کردن آن دارند!
10 نوع سبزی که در درمان دیابت معجزه می کنند
10 نوع سبزی که در درمان دیابت معجزه می کنند
08 تیر
سبزیجات 10 گانه زیر درصورت مصرف به صورت خام و نپخته نقش موثری در کنترل و درمان دیابت دارند. این سبزیجات علاوه بر کاهش قند خون، به کنترل کبد چرب، بیماری های قلبی-عروقی، سطح کلسترول خون، فشار خون بالا و حتی برخی از انواع سرطان ها کمک می نمایند.
درمان بیماری دیابت
درمان بیماری دیابت
07 تیر
دیابت یک بیماری خطرناک اما قابل درمان است. این بیماری به علت اختلال در سوخت و ساز بدن می باشد که در حال حاضر به دلیل تغییر رژیم و سبک زندگی رو به افزایش است. برای درمان دیابت روش های بسیاری وجود دارد که با توجه به تشخیص پزشک دررابطه با نوع دیابت و انتخاب بیمار می توان این بیماری را کنترل و از پیشرفت آن جلوگیری کرد.
معرفی دستگاه CGM
معرفی دستگاه CGM
01 تیر
نظارت مداوم گلوکز به معنی آن است که در طول روز و شب دستگاه میزان قند خون را ردیابی می‌کند. شما قادر هستید تا سطح قند خون خود را در هر زمان و تنها با یک نگاه در دستگاه CGM مشاهده نمایید. همچنین می توانید تغییراتی را که در سطح گلوکز بدن شما رخ می‌دهد مشاهده نمایید.دیدن میزان گلوکز در بدن می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید در طول روز تصمیمات بهتر و آگاهانه تری را در خصوص فعالیتهای بدنی، مصرف داروها، نحوه خوردن غذا و غیره بگیرید.
اهمیت میزان قند خون در بدن
اهمیت میزان قند خون در بدن
20 خرداد
تقریباً همه افراد می دانند که میزان قند خون برای کنترل دیابت نوع ۲ بسیار مهم است. چگونه می توانیم میزان قند خون خود را کنترل کنیم؟ هر سه ماه مراجعه به پزشک؟! خیر، قطعاً اینطور نیست. میزان سطح قند خون برای نظارت بر پیشرفت روزانه ما مورد استفاده قرار می‌گیرد و به عنوان یک مرجع اصلی برای تجزیه و تحلیل بیماری های مرتبط با قند خون به شمار می آید. دقت اندازه گیری قند خون یک موضوع بسیار حساس و مهم است.
نحوه آزمایش قند خون
نحوه آزمایش قند خون
17 خرداد
هنگامی که در مورد دیابت بحث میکنیم، معمولا همه حرف ها در انتها به موضوع قند خون باز می گردد. در صورتی که سطح قند خون از حد ممکن بیشتر و یا کمتر باشد، علائمی مانند: تغییر خلق و خو و رفتار در شما مشاهده میشود. روش های گوناگونی برای تست قند خون وجود دارد. بعضی از افراد از سنجش های گلوکز با نوارهای آزمایش و خون گرفته شده از نوک انگشت استفاده می کنند. بعضی دیگر از دستگاه مانیتور های مداوم گلوکز استفاده می کنند که یا در بدن آنها قرار گرفته و یا با آنها وصل شده اند. به علاوه مانیتورهای ترکیبی به نام فلش قند سنج وجود دارد که می تواند قند خون را به طور دوره‌ای کنترل کند و اطلاعات را به سرعت منتقل می کند. پزشک معالج روند بهبود یافتن شما را مورد بررسی قرار داده و راه حل مناسب و منحصر به فردی را جهت نظارت موثر بر قند خون به شما توصیه می‌کند.
کرونا ویروس و دیابت
کرونا ویروس و دیابت
16 خرداد
طبق بررسی و اعلام مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا، کووید 19 برای سلامت عموم مردم یک تهدید محسوب می شود اما افراد مسن و دچار بیماری های مزمن پزشکی مانند دیابت، درصورت ابتلا به آن بیشتر در معرض خطر بیماری شدید و تجربه ی عوارض حاد آن قرار می گیرند.
دیابت بارداری چیست؟
دیابت بارداری چیست؟
13 خرداد
دیابت بارداری، نوعی از دیابت می‌باشد که در زمان حاملگی بصورت افزایش قندخون تشخیص داده می‌شود. علت آن هورمون های ترشح شده از جفت است که اثرات ضد انسولینی دارند که با ترشح انسولین توسط سلول های لوزالمعده مادر اثر این هورمون ها خنثی می‌شود ولی مقدار ترشح انسولین افراد مستعد برای جبران کافی نیست. افزایش غیر طبیعی قند خون در دوران بارداری می‌تواند منجر به ایجاد عوارض برای مادر و جنین شود لذا پیشگیری و کنترل آندر طی دوران بارداری ضروری می‌باشد.
آشنایی با بیماری دیابت و انواع آن
آشنایی با بیماری دیابت و انواع آن
12 خرداد

در بدن فرد سالم زمانی که غذا وارد معده می‌شود، فرایند تبدیل غذا به گلوکز (قند خون) آغاز می‌شود. سپس با ورود قند به جریان خون، لوزالمعده توسط ترشح هورمون انسولین باعث می‌شود قند خون وارد سلولهای بدن شده و در نتیجه میزان قند خون به صورت نرمال باقی می‌ماند.

دیابت که عمدتا به عنوان یک اختلال در سوخت و...

باورهای اشتباهی که دیابتی ها دارند
باورهای اشتباهی که دیابتی ها دارند
12 خرداد

 

ممکن است باورهای مختلفی از بیماری دیابت در ذهن خود داشته باشید. این نوشته تلاش می‌کند برخی از آنها را در ذهن شما اصلاح کند.

 

باورهای اشتباه زیادی در مورد بیماری دیابت وجود دارد و یکی از دلایل اصلی آن می تواند قدیمی بودن این بیماری باشد. هر یک از بیماران دیابتی ممکن است باورهای نادرستی در ذهن خ...

back to top