نوشته های بلاگ  "2020"  از "تیر"

تغذیه سالم برای مبتلایان به دیابت
تغذیه سالم برای مبتلایان به دیابت
04 مرداد
یکی از گامهای اصلی کنترل قند خون داشتن تغذیه سالم است. این موضوع که با جدیت توسط سازمان ها و متخصصان زیادی دنبال میشود با توجه به عوامل زمینه ساز دیابت نوع یک و نوع دو منجر به تهیه دستورالعمل های مراقبتی متنوعی شده است.
نکاتی در مورد بیماری کتواسیدوز
نکاتی در مورد بیماری کتواسیدوز
31 تیر
این بیماری یک عارضه بسیار جدی در مورد هر دو نوع دیابت می باشد که از ترکیب قند خون بالا و انسولین پایین ناشی می شود و همچنین بدن شما را مجبور به تولید کتون اضافه‌ میکند، چیزی که برای بدن شما به عنوان سم تلقی می شود. لازم است در مورد تفاوت‌های بین دیابت نوع یک و دو اطلاعاتی را کسب نمایید.
پیشگیری و درمان دیابت
پیشگیری و درمان دیابت
25 تیر
پیشگیری از ابتلا به بیماری دیابت به صورت کلی مانند همه بیماری های دیگر در سه سطح مختلف قابل انجام است. پیشگیری اولیه از ابتلا به دیابت شامل انجام کلیه اقداماتی است که باعث جلوگیری از بروز دیابت در افراد مستعد این ئبیماری میشود. افراد مستعد معمولا حداقل یکی از عوامل خطر را برای ابتلا به دیابت دارند. تحقیقات پزشکی نشان داده است کاهش وزن و فعالیت بدنی و ورزشی مرتب نقش مثبت و موثری در کاهش احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 را در افراد در معرض خطر داشته است.
10 واقعیت مهم درباره دیابت
10 واقعیت مهم درباره دیابت
17 تیر
تعداد مبتلایان به دیابت از سال 1980 تقریبا 4 برابر شده است. شیوع این بیماری در سطح جهان بخصوص در کشورهای کم درآمد و متوسط در حال افزایش می باشد. عوامل گوناگونی می تواند منجر به بروز این بیماری شود، ولی علت اصلی آن ازدیاد وزن، چاقی و فقدان فعالیت بدنی می باشد. درسال 2012، دیابت عامل مرگ 5/1 میلیون نفر در سطح جهان بود. درسال 2016، سازمان بهداشت جهانی (WHO) گزارش جهانی دیابت را منتشر کرد.
قند و ارزش غذایی آن
قند و ارزش غذایی آن
16 تیر
در این مقاله می خواهیم به موضوع انواع قندها و ارزش غذایی آن ها بپردازیم. این خوراکی پرطرفدار تاثیر زیادی روی سلامتی افراد مصرف کننده دارد. اغلب مردم فکر می‌کنند که قند یک ماده‌ی مضر است که باید به مقدار خیلی کم مصرف شود، در حالی که باید بدانیم بیشتر غذاهایی که مصرف می‌کنیم حاوی مولکول‌های قند می باشد. برای مثال کربوهیدارت‌ها که بدن به میزان زیادی به آن‌ها نیاز دارد، حاوی مولکول‌‌های قند می باشد. مولکول‌های مختلف قند تاثیرات مختلفی بر روی بدن ما می‌گذارند.
back to top