نوشته های بلاگ  "2021"  از "بهمن"

نوع قند پاسخ به گرسنگی را تعیین می کند
نوع قند پاسخ به گرسنگی را تعیین می کند
05 اسفند
در برخی بحث ها در مورد آنچه افراد دیابتی باید یا نباید بخورند (قند از هر نوع) بد تلقی می شود، چیزی که میزان گلوکز خون شما را افزایش می دهد و احتمالاً پس از مدت کوتاهی شما را گرسنه می کند. دیدگاه تقریباً مخالف دیگری که برخی از افراد دیابتی می شنوند، این است که همه کربوهیدرات ها تقریباً یکسان هستند ، بنابراین نباید زیاد نگران باشید که کربوهیدرات شما از اشکال مختلف قند یا از نشاسته تامین می‌شود.
فعالیت بیماری آرتریت روماتوئید مرتبط با خطر دیابت
فعالیت بیماری آرتریت روماتوئید مرتبط با خطر دیابت
26 بهمن
به طور سنتی، دیابت نوع 1 و آرتریت روماتوئید به عنوان بیماری‌های خود‌‌ایمنی شناخته می شوند، یعنی شرایطی که سیستم ایمنی بدن شما به اشتباه به بافت سالم حمله می کند. در بیشتر موارد ما دلیلی برای وقوع حمله خود ایمنی نمی یابیم، اما روش هایی برای تجزیه و تحلیل و اندازه گیری آنچه اتفاق می افتد وجود دارد، از جمله آزمایش آنتی بادی ها یا پروتئین هایی که سیستم ایمنی بدن شما به عنوان بخشی از حمله علیه نوع خاصی از بیماری ایجاد می کند، یا آزمایش سلول یا بافت در بدن شما.
اولویت بررسی داروی بیماری دیابت، کلیه است
اولویت بررسی داروی بیماری دیابت، کلیه است
18 بهمن
بیماری مزمن کلیه (CKD) یکی از نگران کننده ترین عوارض احتمالی دیابت است، زیرا به طور قابل توجهی کیفیت زندگی افراد مبتلا به آن را تحت تأثیر قرار می دهد. برای سیستم مراقبت‌های بهداشتی در مراحل بعدی خود، که نیاز به درمان‌های منظم دیالیز یا پیوند کلیه دارد، بسیار گران است. و همانطور که اخیراً متذکر شدیم، در بسیاری از افراد مبتلا به دیابت، CKD پس از اولین تشخیص تقریباً سریع پیشرفت می‌کند.
back to top