بلاگ

تغذیه سالم برای مبتلایان به دیابت
تغذیه سالم برای مبتلایان به دیابت
04 مرداد
یکی از گامهای اصلی کنترل قند خون داشتن تغذیه سالم است. این موضوع که با جدیت توسط سازمان ها و متخصصان زیادی دنبال میشود با توجه به عوامل زمینه ساز دیابت نوع یک و نوع دو منجر به تهیه دستورالعمل های مراقبتی متنوعی شده است.
نکاتی در مورد بیماری کتواسیدوز
نکاتی در مورد بیماری کتواسیدوز
31 تیر
این بیماری یک عارضه بسیار جدی در مورد هر دو نوع دیابت می باشد که از ترکیب قند خون بالا و انسولین پایین ناشی می شود و همچنین بدن شما را مجبور به تولید کتون اضافه‌ میکند، چیزی که برای بدن شما به عنوان سم تلقی می شود. لازم است در مورد تفاوت‌های بین دیابت نوع یک و دو اطلاعاتی را کسب نمایید.
پیشگیری و درمان دیابت
پیشگیری و درمان دیابت
25 تیر
پیشگیری از ابتلا به بیماری دیابت به صورت کلی مانند همه بیماری های دیگر در سه سطح مختلف قابل انجام است. پیشگیری اولیه از ابتلا به دیابت شامل انجام کلیه اقداماتی است که باعث جلوگیری از بروز دیابت در افراد مستعد این ئبیماری میشود. افراد مستعد معمولا حداقل یکی از عوامل خطر را برای ابتلا به دیابت دارند. تحقیقات پزشکی نشان داده است کاهش وزن و فعالیت بدنی و ورزشی مرتب نقش مثبت و موثری در کاهش احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 را در افراد در معرض خطر داشته است.
10 واقعیت مهم درباره دیابت
10 واقعیت مهم درباره دیابت
17 تیر
تعداد مبتلایان به دیابت از سال 1980 تقریبا 4 برابر شده است. شیوع این بیماری در سطح جهان بخصوص در کشورهای کم درآمد و متوسط در حال افزایش می باشد. عوامل گوناگونی می تواند منجر به بروز این بیماری شود، ولی علت اصلی آن ازدیاد وزن، چاقی و فقدان فعالیت بدنی می باشد. درسال 2012، دیابت عامل مرگ 5/1 میلیون نفر در سطح جهان بود. درسال 2016، سازمان بهداشت جهانی (WHO) گزارش جهانی دیابت را منتشر کرد.
قند و ارزش غذایی آن
قند و ارزش غذایی آن
16 تیر
در این مقاله می خواهیم به موضوع انواع قندها و ارزش غذایی آن ها بپردازیم. این خوراکی پرطرفدار تاثیر زیادی روی سلامتی افراد مصرف کننده دارد. اغلب مردم فکر می‌کنند که قند یک ماده‌ی مضر است که باید به مقدار خیلی کم مصرف شود، در حالی که باید بدانیم بیشتر غذاهایی که مصرف می‌کنیم حاوی مولکول‌های قند می باشد. برای مثال کربوهیدارت‌ها که بدن به میزان زیادی به آن‌ها نیاز دارد، حاوی مولکول‌‌های قند می باشد. مولکول‌های مختلف قند تاثیرات مختلفی بر روی بدن ما می‌گذارند.
دیابت نوع 2 را بهتر بشناسید
دیابت نوع 2 را بهتر بشناسید
09 تیر
اطلاعات کافی درخصوص دیابت معمولا در نحوه پذیرش و درمان آن بسیار تاثیر گذار است. به همین جهت تجربه افرادی که مبتلا به دیابت نوع 2 هستند می تواند بسیار متفاوت باشد. بعضی از افراد اطلاعات کافی در مورد دیابت نوع 2 دارند و برخی افراد پس از تشخیص دیابت صرفا با رعایت دستورالعمل مصرف داروها سعی در کنترل کردن آن دارند!
10 نوع سبزی که در درمان دیابت معجزه می کنند
10 نوع سبزی که در درمان دیابت معجزه می کنند
08 تیر
سبزیجات 10 گانه زیر درصورت مصرف به صورت خام و نپخته نقش موثری در کنترل و درمان دیابت دارند. این سبزیجات علاوه بر کاهش قند خون، به کنترل کبد چرب، بیماری های قلبی-عروقی، سطح کلسترول خون، فشار خون بالا و حتی برخی از انواع سرطان ها کمک می نمایند.
درمان بیماری دیابت
درمان بیماری دیابت
07 تیر
دیابت یک بیماری خطرناک اما قابل درمان است. این بیماری به علت اختلال در سوخت و ساز بدن می باشد که در حال حاضر به دلیل تغییر رژیم و سبک زندگی رو به افزایش است. برای درمان دیابت روش های بسیاری وجود دارد که با توجه به تشخیص پزشک دررابطه با نوع دیابت و انتخاب بیمار می توان این بیماری را کنترل و از پیشرفت آن جلوگیری کرد.
معرفی دستگاه CGM
معرفی دستگاه CGM
01 تیر
نظارت مداوم گلوکز به معنی آن است که در طول روز و شب دستگاه میزان قند خون را ردیابی می‌کند. شما قادر هستید تا سطح قند خون خود را در هر زمان و تنها با یک نگاه در دستگاه CGM مشاهده نمایید. همچنین می توانید تغییراتی را که در سطح گلوکز بدن شما رخ می‌دهد مشاهده نمایید.دیدن میزان گلوکز در بدن می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید در طول روز تصمیمات بهتر و آگاهانه تری را در خصوص فعالیتهای بدنی، مصرف داروها، نحوه خوردن غذا و غیره بگیرید.
اهمیت میزان قند خون در بدن
اهمیت میزان قند خون در بدن
20 خرداد
تقریباً همه افراد می دانند که میزان قند خون برای کنترل دیابت نوع ۲ بسیار مهم است. چگونه می توانیم میزان قند خون خود را کنترل کنیم؟ هر سه ماه مراجعه به پزشک؟! خیر، قطعاً اینطور نیست. میزان سطح قند خون برای نظارت بر پیشرفت روزانه ما مورد استفاده قرار می‌گیرد و به عنوان یک مرجع اصلی برای تجزیه و تحلیل بیماری های مرتبط با قند خون به شمار می آید. دقت اندازه گیری قند خون یک موضوع بسیار حساس و مهم است.
back to top