بلاگ

از کجا بفهمیم دیابت داریم؟
27 فروردین
دیابت یا بیماری قند، یک اختلال متابولیک در بدن است که بدن فرد توانایی تولید انسولین را ندارد یا در برابر انسولین تولیدی مقاوم می‌شود. این اختلال باعث افزایش قند موجود در خون شده و در دراز مدت اندام‌هایی نظیر قلب، رگ‌های خونی، کلیه‌ها، دستگاه تناسلی و دستگاه عصبی را تحت تاثیرهای مخرب خود قرار می‌دهد.
علائم دیابت چیست؟
27 فروردین
تشخیص زودهنگام و درمان می تواند احتمال ایجاد عوارض بیشتر دیابت را کاهش دهد. همچنین ایجاد تغییر در رژیم غذایی می تواند احتمال خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهید، که برخی از آنها شامل: - اجتناب از مصرف غذاهای بسته بندی شده و فرآوری شده - خوردن پروتئین بیشتر - کاهش سدیم - خوردن چربی های سالم تر
ديابت چيست و انواع آن كدام است؟
27 فروردین
دیابت (Diabetes) یک بیماری خطیر است که در آن بدن شما نمی تواند قند مصرف شده را جهت تولید انرژی بسوزاند. سالانه در آمریکا 200 هزار نفر بعلت دیابت می میرند. دیابت شایعترین علت بیماریهای قلبی عروقی، سکته ها، نارسائی کلیه، کوری و قطع اندام می باشد. بیماران دیابتی دو برابر افراد عادی مبتلا به بیماری قلبی شده و دو برابر افراد عادی از بیماری قلبی فوت می کنند.
درباره دیابت بیشتر بدانیم
27 فروردین
دیابت بر اثر قطع تولید انسولین و یا عدم کارکرد مناسب آن در بدن به وجود می آید. انسولین هورمونی است که مواد غذایی قندی و نشاسته و… را در بدن به انرژی تبدیل می نماید. تاکنون علت بروز این بیماری کشف نشده است ولی گمان می رود که زمینه مساعد ژنتیکی و عوامل محیطی همچون چاقی و بی تحرکی در ابتلا به این بیماری نقش موثری داشته باشد.
مزایای تجارت الكترونیك
31 مرداد
به طور كلی مزایای استفاده از تجارت الكترونیكی را می‌توان به پنج دسته تقسیم كرد كه شامل بستر ارتباطی، از بین رفتن واسطه‌ها، افزایش قدرت خریداران و پیدایش بازارهای جدید برای تولید كنندگان، سفارشی كردن محصولات درخواستی و خدمات پشتیبانی قوی و پیدایش مؤسسات اقتصادی نو پا و رقابت سراسری است.
back to top