نوار تست قند خون

نمایش
در هر صفحه
حالت نمایش
نوار تست قند خون اکیو چک مدل اکتیو
73,700 تومان
نوار تست قند خون اکیو چک مدل پرفورما
89,290 تومان
نوار تست قند خون آوان
59,000 تومان
نوار تست قند خون ای بی چک
56,910 تومان

یکی از اجزاء تشکیل دهند سیستمهای تشخیص قند خون نوار های مورد استفاده در دستگاه های سنجش است.
این نوارهای یکبار مصرف پلاستیکی ممکن است ناچیز به نظر برسند اما نقش بسیار مهمی در کمک به افراد دیابتی برای نظارت و کنترل دیابت خود دارند و در واقع این نوارها (نوارهای تست دیابت) یک جزء اصلی جهت آزمایش قند خون هستند.
در اکثر موارد، هر دستگاه سنجش فقط با یک نوع نوار تست همخوانی دارد و باید برای استفاده از آن از نوار تست خودش استفاده گردد. جالب است بدانید برخی از دستگاه ها و نوارها، میزان کتون خون را نیز آزمایش می کنند.
هنگامی که خون روی نوار تست قرار می گیرد، با ماده شیمیایی به نام گلوکز اکسیداز واکنش می دهد که باعث تولید اسید گلوکونیک از گلوکز موجود در خون می شود. نوارهای تست دارای پایانه هایی الکتریکی هستند که به دستگاهها اجازه می دهند جریان بین دو سر آنها را اندازه گیری کنند. سپس دستگاه تست قند خون با استفاده از یک الگوریتم برای تعیین سطح قند خون بر اساس میزان اختلاف جریانی که بین پایانه ها (دو سر نوار تست) با توجه به سطح گلوکونیک اسید تولید شده عدد میزان قند خون را تعیین کند.
میزان خون مورد نیاز توسط نوار تست می تواند بین تولیدکنندگان متفاوت باشد ولی بطور کلی بین 0.5 تا 1 میکرولیتر خون مورد نیاز است. که این میزان نسبت به جدید بودن تکنولوژی دستگاه ها رو به مقدار کمتر متمایل خواهد شد.
مسئله حائز اهمیت دیگر مدت کارآیی نوارهای تست گلوکز خون است که معمولاً برروی نوارها یا جعبه ای که در آن قرار دارند، درج شده است. بعد از بازکردن جعبه یا بسته نوار تست قند خون، نوارهای تست قند خون به طور معمول برای 3 تا 6 ماه دیگر مناسب هستند اما برای اطلاعات بیش تر در مورد نوارهای تست خود حتماً به جعبه یا برگه اطلاعات آن مراجعه کنید.
یکی از بهترین روشها برای تهیه نوارهای تست قند خون خرید آنها از طریق فروشگاه های آنلاین است.

back to top