آیا استفاده از دستگاه تست قند خون برای افراد عادی واجب است؟

آیا استفاده از دستگاه تست قند خون برای افراد عادی واجب است؟
03 شهریور

کنترل قند خون در منزل توسط دستگاه گلوکومتر انجام می شود. اندازه گیری با این دستگاه راحت، دقیق و می توان گفت کم زحمت است.

کنترل قند خون برای همه ی افراد حتی افراد معمولی مطلوب است و برای افراد دیابتی و آنهایی که انسولین تزریق می کنند بیشتر ضرورت دارد.

با استفاده از این دستگاه سوراخ ریزی در سر انگشت ایجاد کرده و با مقداری خون از فرد میزان قند خون را می تواند مشخص کرد. میزان قند خونی که دستگاه نشان می دهد می تواند بر حسب میلی گرم بر دسی لیتر یا میلی مول بر لیتر باشد.

 

کنترل قند خون فواید زیادی دارد و تست آن قبل و بعد غذا به فرد کمک می کند که مقدار مصرف غذا را بر قند خون متوجه شود لذا می تواند برای وعده های غذایی خود برنامه ریزی کند.

فعالیت بدنی نیز از جمله مواردی است که بر میزان قند خون موثر است. اما با تمام این مزایا آیا استفاده از دستگاه تست قند خون برای افراد عادی واجب است؟

راه هایی برای کاهش قندخون بالا

کم کردن مصرف کربوهیدرات ها و مصرف بیشتر فیبرها

مصرف آب بیشتر

افزایش دادن فعالیت های فیزیکی

انواع دستگاه تست قند خون

دستگاه تست قند خون سوزنی: این دستگاه از 3 قسمت تشکیل شده است که عبارتند از: لانست، نوار تست، بخش تشخیص یا کانتر قنده خون

وظیفه لانست این است که در سر انگشت سوراخ باریکی ایجاد کند و خون را به وسیله نوار تست به بخش تشخیص منتقل می کنند تا نتیجه تست قند خون را مشاهده نمایید.

دستگاه تست قند خون سنسوری: تکنولوژی امروزه مدلی از دستگاه خون ارائه دادند که سنسوری است و روش کار این دستگاه به شکلی است که به بازو وصل می گردد و قند خون را اندازه گیری می کند.

 

دستگاه های تست قند خون با کیفیتی که می توانید از فروشگاه محصولات دیابتی آنلاین دیابت تهیه کنید عبارتند از:

•    دستگاه تست قند خون اکیو چک اکتیو

•    دستگاه تست قند خون اکیو چک پرفورما

•    دستگاه تست قند خون ای بی چک

•    دستگاه تست قند خون آوان

نظر خود را بیان کنید

back to top