چرا باید به دستگاه های تست قند خون رایگان شک کنیم؟!

چرا باید به دستگاه های تست قند خون رایگان شک کنیم؟!
11 شهریور

برای انجام تست قند خون نیاز است دستگاه تست قند خون و همچنین سوزن و نوار تست قند خون خریداری شود و بهتر است که قبل از خریدن دستگاه، مشخصات آن را بدانید. نکته مهم دیگر توجه به قیمت دستگاه است. چنانچه با عرضه رایگان دستگاه های تست قند خون یا با فروش آن ها با قیمتی ارزان برخوردید، بدانید که جهت جبران هزینه ارزان دستگاه درعوض سوزن و نوارهای آن را گران تر می فروشند و یا دستگاه بی کیفیتی را عرضه می کنند که یا عمر چندانی ندارد و یا دستگاه تست و سوزن و نوارهای آن دیگر در بازار پیدا نمی شود. در ادامه به سوال چرا باید به دستگاه های تست قند خون رایگان شک کنیم؟!  پاسخ میدهیم همراه ما باشید.

پس بدانید که با پرداخت یک بار هزینه ی دستگاه، در بلند مدت برای شما قابل استفاده خواهد بود. لذا با این وجود دستگاه معتبری تهیه می کنید و اگر که دارای گارانتی هم بود در این صورت اطمینان بیشتری خواهید داشت.

عواقب این دستگاه های رایگان تست قندخون این است که می تواند موجب عدم کنترل صحیح قند خون شود وبنابراین فرد با مصرف مواد قندی بیشتر باعث افزایش قند خون خود شده و ممکن است عوارض مانند نارسایی های زودرس و دیررس در افراد مبتلا به دیابت ایجاد شود.

دستگاه مطمئن برای تست قند خون چه دستگاهی است؟

گلوکومتر دستگاهی است که میزان قندخون را می سنجد. نوار تست قند خون استفاده شده در دستگاه به رطوبت حساس هستند و هم چنین تاریخ انقضاء نیز دارند. مهم ترین نکته در مورد اطمینان از اصالت دستگاه های قند خون نشان هولوگرام وزارت بهداشت است و بهترین راه برای کسب این اطمینان هولوگرام و شماره مجوز وزارت بهداشت درج شده بر روی دستگاه نیز می باشد. دستگاه های تست قندخون تحت تأثیر عوامل مختلفی است و دقت آن به تنظیمات دستگاه، محدوده ی دما، فشار لازم برای پاک کردن نوار، اندازه قطره خون، میزان داروهای موجود در خون و تمیزی محل اندازه گیری قند خون  بستگی دارد.

نظر خود را بیان کنید

back to top