تغذیه سالم برای مبتلایان به دیابت

تغذیه سالم برای مبتلایان به دیابت
04 مرداد

یکی از گامهای اصلی کنترل قند خون داشتن تغذیه سالم است. این موضوع که با جدیت توسط سازمان ها و متخصصان زیادی دنبال میشود با توجه به عوامل زمینه ساز دیابت نوع یک و نوع دو منجر به تهیه دستورالعمل های مراقبتی متنوعی شده است.

در ادامه به کلیات این مبحث اشاره میکنیم:

اصول تغذیه برای مبتلایان به دیابت

مقدار مصرف پروتئین

در صورتی که فرد دیابتی دچار آسیب کلیه نباشد، لازم است پروتئین ها حدود ۲۰-۱۰ درصد از کالری روزانه فرد را تأمین کنند.

مقدار مصرف چربی

ماکسیمم میزان مصرف چربیها باید چیزی حدود ۳۰ درصد از کالری روزانه فرد باشد. و به این موضوع توجه شود که چربیهای حیوانی باید درصد کمتری از کالری روزانه را فراهم کند.

مقدار مصرف کربوهیدرات

چیزی در حدود 50 تا 60 درصد باقی مانده از میزان کالری لازم برای فرد میتواند از طریق مصرف کربوهیدراتها بدست بیاید.

مقدار مصرف مواد قندی

تا چند سال قبل افراد دیابتی به طور کامل از مصرف خوراکی های حاوی کربوهیدراتهای ساده مثل شکر منع می شدند اما تحقیقات جدید نشان داده اند که تفاوت زیادی بین کربوهیدراتهای ساده و مرکب از لحاظ بالا بردن قند خون وجود ندارد و مصرف بعضی از غذاهای حاوی نشاسته مانند سیب زمینی، حتی میتواند قند خون را بیشتر از خوردن شکر بالا ببرد. بنابراین شما می توانید طبق بازه مجاز از کربوهیدراتهای ساده و شکر نیز استفاده کنید.

مقدار مصرف فیبر

مقدار مصرف روزانه فیبر باید حداقل ۲۰ گرم باشد.

مقدار مصرف نمک

مقدار نمک مجاز 1 تا 1/5 قاشق چایخوری در روز است. افراد مبتلا به دیابت باید از اضافه کردن نمک به غذا خودداری کنند و دقت داشته باشند غذاهای طبیعی خانگی از غذاهای آماده سدیم کمتری دارند.

مقدار مصرف مواد غذایی دارای کلسترول

میزان کلسترول مجاز برای مصرف روزانه افراد دیابتی کمتر از ۳۰۰ میلی گرم است. کلسترول در خوراکی هایی مانند گوشت قرمز و زرده تخم مرغ یافته می شود و با بالا رفتن آن احتمال ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی افزایش میابد.

مصرف الکل

در صورت مصرف همزمان الکل با انسولین یا داروهای دیابت ممکن است فرد دچار هیپوگلیسیمی شود زیرا الکل نمیتواند در بدن به قند (گلوکز) تبدیل شود جلوی تولید گلوکز در کبد را نیز می گیرد. بنابراین افراد مبتلا به دیابت باید از مصرف الکل خودداری کنند.

 

اصول تغذیه در مبتلایان به دیابت نوع یک

(برای اطلاعات بیشتر به مقاله دیابت و انواع آن مراجعه کنید)

با توجه به این نکته که تزریق انسولین و فعالیت فیزیکی قند خون را پایین و خوردن غذا آن را بالا می برد فرد می تواند به منظور جلوگیری از کاهش قند خون، قبل از انجام فعالیت بدنی خوراکی های حاوی کربوهیدرات مصرف کند و یا مقدار انسولین تزریقی را کاهش دهد. و به همین صورت اگر فرد مبتلا به دیابت در یک وعده بیشتر از حد معمول غذا خورد با افزایش دادن مقدار انسولین دریافتی از بالا رفتن قند خون جلوگیری کند.

نکته با اهمیت این است که تنظیم قند خون از راه های اینچنینی فقط با اندازه گیری منظم قند خون امکانپذیر میشود. برای تهیه دستگاه سنجش میزان قند خون به فروشگاه آنلاین دیابت مراجعه کنید.

تغذیه و دیابت نوع دو

با توجه به اینکه در بدن مبتلایان به دیابت نوع ۲ ترشح انسولین مختل شده و به درستی انجام نمیشود، این افراد معمولا در مصرف کربوهیدرات محدودیت دارند. برای اطلاع پیدا کردن از تاثیر مصرف غذاهای مختلف بر افزایش قند خونتان، بهترین راه انجام تست قند خون بین 1 تا 2 ساعت بعد از مصرف هر وعده غذایی است.

برای تهیه دستگاه سنجش میزان قند خون به فروشگاه آنلاین دیابت مراجعه کنید.

به مبتلایان به دیابت نوع دو توصیه میشود به جای مصرف غذا در حجم زیاد به صورت سه وعده، دفعات مصرف غذا را افزایش و مقدار آن را کاهش دهند.

همچنین یکی فاکتورهای اصلی تغذیه ای برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲، پیشگیری از افزایش وزن و کاهش وزن است. افراد دیابتی لازم است برای آگاهی از وضعیت وزن بدن خود از “شاخص جرم بدن” یا “BMI” استفاده کنند

نظر خود را بیان کنید

back to top