چرا بعضی از سوزن های تست قند خون بدون درد کار می کنند؟

چرا بعضی از سوزن های تست قند خون بدون درد کار می کنند؟
15 شهریور

بیماران مبتلا به دیابت برای دریافت یک قطره خون مجبور می شوند که روزانه 8 دفعه سوزن دستگاه تست قند خون را در انگشت خود فرو کنند. محققان دستگاه جدیدی به نام PK vitality ابداع کرده اند که نگرانی بیماران را در مورد درد حاصل از تست قند خون را برطرف کرده است. این دستگاه همانند ساعتی مچی به سطح مچ دست بسته می شود. شاید کمی به پاسخ، سوال چرا بعضی از سوزن های تست قند خون بدون درد کار می کنند؟نزدیک شده اید. این محصول جدید دارای سوزن های بسیار نازک و ظریفی به ابعاد نیم میلی متر است که در زیر گجت قرار دارد که به وسیله این سوزن ها از بافت های پوست اطلاعات قند خون بدن انسان بدست می آید. پوست گلوکز خون را به سمت خود میکشاند که به وسیله این فرآیند طبیعی بدن انسان می توان اطلاعات قند خون را بدست آورد. بدست آوردن این اطلاعات و تجزیه و تحلیل آن حداکثر یک دقیقه زمان می برد.

کار کردن با این نوع دستگاه تست قند خون بسیار راحت تر از سایر دستگاه های دیگر است. مدل جدیدتر و پیشرفته تر این سری از دستگاه ها ، علاوه بر تست قند خون اسید لاکتیک، تعداد ضربان قلب و سطح Vo2max در زمان انجام فعالیت جسمانی یا ورزشی را به ما می دهد . نام این دستگاه K Track  می باشد.

دفعات انجام تست قند خون

دفعات انجام تست قند خون عبارتند از :

  • قبل از وعده صبحانه(ناشتا)
  • قبل از صرف ناهار و شام
  • دو ساعت بعد خوردن غذا
  • هنگامی که می خواهیم بخوابیم
  • قبل از اینکه بخواهیم ورزش کنیم
  • بعد از انجام ورزش
  • زمانی که حس خوبی ندارید

دستگاه بدون درد قند خون

دستگاه دیگری به نام Gentle نیز موجود است که قطره خون لازم را از هر قسمت بدن می تواند تهیه کند طوری که حداقل درد حس شود. این دستگاه با لرزاندن پوست و ایجاد خلا در اطراف محل مورد نظر، باعث کاهش درد حین نمونه گیری می شود. همچنین سوراخ کردن بسیار سریع و در کسری از ثانیه انجام می شود که این مورد نیز از درد ناشی از نمونه گیری کم می کند.

سوزنهای بدون درد موجود در بازار ایران

در دستگاه های تست قند خون موجود در بازار نیز میزان درد قلمهای خونگیری با یکدیگر متفاوت می باشد که بیشترین دلیلی که توسط فروشگاه اینترنتی آنلاین دیابت برای توضیح این مطلب پیدا شده در ارتباط با قلمهای خونگیری می باشد. که دقت و عملکرد بی نقص برخی از این قلمها، باعث می شود سوزنی همان سوزنی که درد ایجاد مینمود به واسطه اعمال نیروی دقیق و بدون لرزش کاملا بدون درد باشد.

نظر خود را بیان کنید

back to top